Amme suresi. Nebe suresi (amme) 1. sayfa Abdurrahman Sudeys (Kabe İmamı) on Vimeo

Nebe suresi (amme) 1. sayfa Abdurrahman Sudeys (Kabe İmamı) on Vimeo

amme suresi

Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar. İkindi namazından sonra okunmasında oldukça faziletleri vardır. Sayfa Tîn, Alâk Sûresi - 597. Buna göre cehennemin bizzat kendisi azgınları gözetlemektedir. İnne yevmel faslı kâne mîkâtâ mîkâten. Ki azginlarin dönüp dolasip; varacaklari yerdir. Sayfa Tekvir, İnfitâr Sûresi - 586.

Next

AMME SURESİ ARAPÇA TÜRKÇE OKUNUŞU VE MEALİ

amme suresi

. Meali : Muhakkak ki, sizi yakın bir azapla uyardık. İnsanların maişetlerini temin edebilmeleri için İlâhî kudret onu aydınlık kılmıştır. Ayet: Zâlikel yevmul hakku, fe men şâettehaze ilâ rabbihî meâbâ meâben. Bütün zamanlar boyunca içinde kalacaklardır.

Next

Amme (Nebe) Suresi Arapça

amme suresi

Ancak hamiym ve zehir gibi içecek nesne içebileceklerdir; 26. Mübarek gün ve gecelerde okunur. Nice bahçeler ve üzüm bağları. Kıyamet günü yüce Allah her bir kılını nurlu kılar. Sayfa Leyl, Duhâ Sûresi - 595. O, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Next

Nebe Suresi Arapça ve Türkçe Oku

amme suresi

Nihâyet dünya ve ölüm hatıralarıyla dolu olarak hakikat sabahına ve asıl hayata kavuşur. Onda hayatın düzenine ait yasalar vardır. Ve kezzebû bi âyâtinâ kizzâbâ kizzâben. İllâ hamîmen ve gassâkâ gassâkan. Dağlar yürütülmüş, artık bir serab oluvermiştir.

Next

Amme (Nebe) Suresi ve Faziletleri ~ DUALAR HAZİNESİ

amme suresi

Parıldadıkça parıldayan bir kandil güneş kıldık. Yevme yunfehu fiyssuri fete'tune efvacen. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Sayfa İnşikâk, Bürûc Sûresi - 589. Ayet: Rabbis semâvâti vel ardı ve mâ beynehumâr rahmâni lâ yemlikûne minhu hitâbâ hitâben. Çünkü evrende muazzam bir düzen ve kusursuzluk vardır. Herkese iyi okumalar ve iyi ilimler dilerim.

Next

Nebe (Amme) Suresi Arapça

amme suresi

Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla görendir. Şimdi, yüzüstü kapanarak düşe kalka yürüyen mi daha doğru gider, yoksa dosdoğru bir yolda dimdik yürüyen mi? Bunları yaratan kudretin, âhiret hayatını var etmeye elbette muktedir olduğuna işaret edilerek, kıyâmet ve cehennemden dehşetli, ibretli sahneler aktarılır. Zalikelyevmulhakku femen şaettehaze ila rabbihi meaben. Onun ayıp yerlerini ve gizli kalması gereken şeylerini gizler. Rablerini inkâr edenler için cehennem azabı vardır.

Next